2017 Peugeot 3008 GT

Zdroj: Peugeot

Len niekoľko týždňov po odhalení nového Peugeotu 3008 francúzska automobilka predstavuje tiež jeho naj dynamickejšiu a najviac exkluzívnu verziu – GT. Poháňaný bude výhradne s dvojlitrovým turbodieselom s výkonom 180 koní, ktorý je spojený s automatickou šesťstupňovou prevodovkou.  Prevedenie GT sa tak zaradí na samý vrchol ponuky nového SUV 3008.

Zdroj: Peugeot

Od bežných variantov sa líši napríklad prepracovanou mriežkou chladiča, ktorá je ohraničená dvojfarebnou lištou. Uprostred chrómovanej šachovnicovej mriežky našlo miesto logo francúzskej automobilky. Peugeot 3008 GT zaujme aj plne led diódovými svetlometmi.

Vzhľad vozidla oživujú tiež lišty z nerezovej ocele, 19-palcové kolesá, dve chrómované koncovky výfuku a monogramy GT na karosérii. 3008 GT môže byť tiež v dvojfarebnom prevedení. V interiéri verzie GT nájdeme palubnú dosku dvojito prešitú niťou medeného odtieňa. Rovnaké prešitie bolo použité aj na dverových paneloch, stredových lakťových opierkach a aj na sedadlách. Volant je potiahnutý kožou a chváli sa tiež medeným prešitím.

Zdroj: Peugeot

Peugeot ďalej 3008 v prevedení GT vybavil obložením palubnej dosky a dverových panelov z pravého duba, prvkami z leštenej chrómovanej ocele, nerezovými pedálmi a prahmi predných dverí, koberčeky s prešitím niťou medeného odtieňa alebo čiernym obloženie strechy a stĺpikov čelného skla. Samozrejmosťou je najvyššia výbava. Novinka bude na európsky trh uvedená v októbri.

Pridaj komentár