Porsche Panamera Shooting Brake

Pred štyrmi rokmi sme prvýkrát videli Porsche Panamera Sport Turismo Concept 2012 na  parížskom autosalóne 2012. Potom, o dva roky neskôr sme sa dozvedeli, že nová platforma, ktorá podporí novú Panameru bude podporovať rad rôznych karosárskych variant, vrátane produkčnej verzii Sport Turismo. Len minulý mesiac sme dostali do rúk špionážne zábery z testovania základného modelu Panamera na Nürburgringu takmer bez maskovania. Teraz som rád, že sme dostali do rúk niektoré zábery z Panamera Shooting Brake, ako jazdilo na Nürburgringu.

Kedže Panamera novej generácie pride na trhy v najbližších mesiacoch, nie je žiadnym prekvapením, že verzia Shooting Brake bola tiež vidieť takmer bez maskovania. Nech je to ako chce, môžeme ešte dostať celkom dobrú predstavu o tom, čo budeme vidieť, keď bude mať Panamera Shooting Brake svoj dlho očakávaný debut. Pri porovnávaní špionážnych záberov základného modelu Panamera  a špionážnych záberov Shooting Brake, je jasné, že celkový dizajn je zhruba rovnaký od mriežky chladiča až po zadné dvere.

Zdá sa, že oba modely majú rovnakú kapotu a rovnaké bixenónové svetlomety. Dvere na Shooting Brake dostanú rovnaké charakteristické krivky ako základný model. Rovnako ako základný model aj Shooting Brake má veľké prekrytie zadných svetiel. Nálepky sú umiestnené na rohoch a napodobňujú koncové svetlá, ale sú rovnaké na oboch modeloch, takže je pravdepodobné, že rovnaké zadné svetlá budú použité na oboch produkčných modelov. Strecha na Shooting Brake zrejme bude pokračovať ďalej k zadnej strane než na základnom modeli, ale nemôžeme určit čo presne sa skrýva pod kovovým prekrytím. Zadné spojler, difúzor a výfukové koncovky vyzerajú, že budú zdieľané so základným modelom.

K dnešnému dňu je interiér stále záhadou. Fotografi sa nemohli dostať bližšie k autu aby sa im podarilo zachytiť nejaké zábery zvnútra. Aj keď očakávame revidovaný systém infotainmentu použitý v novších modelov Porsche. Očakávame, že veľký dotykový displej s podporou pre Apple CarPlay, integrovaný 3D mapami a najnovšími funkciami pripojenia. Shooting Brake bude zrejme mať väčší objem batožinového priestoru, a mal by byť vybavený pohodlnými športovými  sedadlami z jemných materiálov.

Pokiaľ ide o to, čo bude poháňať Porsche Panamera Shooting Brake, tak Porsche to zatial neuviedlo. Ale podľa všetkého, by Panamera mala podporovať nové V-6 a V-8 motory Porsche. Očakávame, že benzínové aj naftové motory budú preplňované turbodúchadlami, a očakávať možno rovnako aj plug-in hybrid. Ako sa budeme blížiť k predstaveniu Panamera a Panamera Shooting Brake budeme mať podrobnejšie informácie.

Pridaj komentár