Volkswagen Arteon, nástupca CC?

Jedná sa o úplne nový VW Arteon, ktorý by mal byť náhradou za CC, ktorý bude umiestnený nad Passatom a prémiovej ponuke vozidiel značky VW. Postavený na modulárnej platforme MQB VW má Arteon 2,841mm dlhý rázvor, do dĺžky meria 4,862mm, 1,871mm široký a 1,427mm  vysoký.

Spoločnosť volá Arteon ako prémiové Gran Turismo, naznačuje to výrazná predná časť, silné bočné linie a nízka línia strechy ale aj ostatné konštrukčné prvky.

Nový VW Arteon bude k dispozícii najskôr šesť zážihových a vznetových motorov, počnúc 1,5-litrovým benzínovým TSI 110 kW(150 koní), nasledovaný bude 2,0 l TSI, ktorý je ponúkaný v dvoch výkonových verziách 142  kW(190 koní) a 209 kW(280 koní).

Ak dávate prednosť dieselovému motoru, potom musíte zvoliť 2,0 litrový motor TDI, ponúkaný v troch výkonových verziách a to 110 kW (150 koní), (190 koní) alebo (240 koní). Základňý benzínový motor, rovnako ako 150 koňový a 190 koňový diesel prichádzajú so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou v štandarde. Zvyšok rozsahu dostane sedemstupňovú dvojspojkovú automatickú DSG prevodovku v základe a  silnejšie zážihové a vznetové modely budú len s pohonom všetkých kolies.

V interiéri nadväzuje na známe linky Passatu,  v tom prípade VW použil všetky svoje najnovšie technologické prvky, vrátane aktívneho informačného displeja, ako je vidieť aj v golfe a samozrejme celý rad ich najnovších zábavných systémov s veľkosťou obrazovky od 6,5 a 9,2 palca.

A pretože sa jedná o prémiový model, Arteon tiež dostane ambientné osvetlenia s pruhom začínajúce hneď pod vetracím otvorom a pokračovať bude cez dverové panely. VW tiež tvrdí, že vnútorný priestor pre nohy pre cestujúcich na zadných sedadlách je najlepší vo svojej triede, a to vďaka dlhému rázvoru. Zadná lavica tiež ponúka posedenie pre troch, s dvoma vonkajšími miestami na sedenie, ktoré sú vybavené ergonomickou charakter jednotlivých miest.

Ako sa dalo očakávať, bude Arteon ponúkajú širokú škálu asistenčných systémov, vrátane najnovšej generácie adaptívneho tempomatu, Emergency Assist, Lane Assist, proaktívnu ochranu cestujúcich a ďalšie.

VW luxusnejším novým Arteon-om ukazuje zámery spoločnosti súperiť s autami ako BMW série 4 Gran Coupé a Audi A5 Sportback a tiež znamená, že cena bude stanovená na vyššej úrovni, než je rovnocenný Passat.

Pridaj komentár